Praha - 3.9.2017
11:00 - 18:00
PARK LADRONKA
Olomouc - 9.9.2017
11:00 - 18:00
KORUNNÍ PEVNŮSTKA
7. ROČNÍK
VSTUP ZDARMA

V rámci

celodenního programu

se můžete těšit na:

  • Kuchařské show známých šéfkuchařů
  • Živé hudební vystoupení
  • Velký dětský koutek
  • Piknikové koše plné dobrot za speciální cenu
  • Ochutnávky produktů od partnerů
  • Stánky s produkty českých kulinářů a farmářů
  • Chill out zónu
PARAolej je 100% paraořechový olej z Amazonie

Za studena lisovaný paraořechový olej z Amazonského pralesa je od sprna k dostání v českých supermarketech a e-shopech. Skvělý na přípravu nebo dochucení studených i teplých porkmů. Díky vysokému obsahu selenu zjemení a zahojí pokožku a zpevní vlasy.

PARAolej je 100% paraořechový olej z Amazonie

Paraořechový olej je v Amazonii tradičně používaný na všechny druhy přípravy pokrmů, slaných i sladkých, a místní na něj nedají dopustit. Oproti např. olivovému oleji snáší vysoké teploty, tudíž je vhodný na smažení a vaření, jídlo se nepřipaluje a olej naprská. Ve Vašich oblíbených jídlech vynikne jeho oříšková chuť a jemná textura. PARAolej si ve studené kuchyni zachovává veškeré vitaminy a živiny, který olej za studena lisovaný má: B-komplex, vitamin E, selen, zinek fosfor, hořčík, omega 6 a 9 mastné kyseliny a další.

Vysoký obsah selenu obsažený v paraořechovém oleji má silné antioxidační účinky a posiluje imunitní systém. U žen pomáhá regulaci hormonů štítné žlázy, u mužů pak povzbuzuje mobilitu spermatu a zvyšuje přirozenou hladinu testosteronu. Paraořechový olej dále obsahuje vitamin B, který ulevuje nervovému napětí, hořčík na správnou činnost a regeneraci svalů, a měď nepostradatelnou pro výrobu kostní a pojivové tkáně.

Díky vysokému obsahu selenu a vitamínu E používají paraořechový olej amazonští indiáni pro péči o celé tělo. Po rozetření do pokožky se rychle vstřebá a nezanechá mastný film. Již zmíněný selen hojí akné a drobné záněty, vyhlazuje pleť a odstraňuje pigmentační skvrny. Pravidelnou aplikací paraořechového oleje na vlasy dosáhne uživatel jejich zpevnění, nárůstu objemu a přirozeného lesku.

Konzumace potravin z paraořechu zaručuje ochranu deštného pralesa. Strom paraořechu (Juvie ztepilá) roste divoce a je velmi citlivý na okolní životní prostředí. Šetrný sběr jeho spadlých plodů nemá na prales negativní dopad. Naopak je díky eknomické výnosnosti paraořechu prales místními komunitami chráněn. Stromy se průměrně dožívají 500 let, najdou se i 1000 let staré.

PARAolej je od srpna k dostání v Makru, na eshopu Pinia.cz a jeho distribuce se rozšiřuje do dalších obchodů. Skvělé recepty a zajímavosti na facebooku @PARAoil, na instagramu @PARAolej, na webu www.para-food.com. Obchodní zástupce: Ondřej Brach, Seanergy spol. s r.o., tel.: +420 774 409 646, e-mail: ondrej@seanergy.cz