Praha - 2. 9. 2018
11:00 - 19:00
PARK LADRONKA
8. ROČNÍK
VSTUP ZDARMA

V rámci

celodenního programu

se můžete těšit na:

  • Kuchařské show známých šéfkuchařů
  • Živé hudební vystoupení
  • Velký dětský koutek
  • Piknikové koše plné dobrot za speciální cenu
  • Ochutnávky produktů od partnerů
  • Stánky s produkty českých kulinářů a farmářů
  • Chill out zónu
Objevte vína z třebívlického vinařství JOHANN W

Vinařství JOHANN W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích, které spadají do nejstaršího vinařského regionu v Čechách. Navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná také příběh nenaplněné lásky J. W. Goetheho k třebívlické baronce Ulrice von Levetzow.

Objevte vína z třebívlického vinařství JOHANN W

Návštěvníkům F.O.O.D. pikniku nabídne vinařství JOHANN W to nejlepší ze svého portfolia vín. Představí zde letošní novou řadu mladých zemských vín, která jsou díky své lehké a svěží chuti ideální volbou pro horké letní dny a tím pravým tekutým doplňkem každého piknikové koše.

Velkým hitem léta je tradičně „růžovka“ – Pinot Noir Rosé, osvěžující víno s ovocnou chutí se smetanovým koncem, které se báječně snoubí s letními pokrmy (zeleninovými saláty, těstovinami, grilovaným masem) a je ideální na přípravu oblíbených ovocných drinků a koktejlů. Vyzkoušet ho můžete například ve stylu „à la Piscine“ – Do sklenice na víno vložíte kostky ledu, v nichž je již zmražené i růžové víno Pinot Noir Rosé. Přidáte zmraženou kostku čisté jahodové dřeně a poté všezalijete růžovým vínem. Drink ozdobíte plátkem jedlé růže či čerstvou jahodou a můžete podávat.

Další letošní novinkou je Johann W White Cuvée. Toto víno zlatavé barvy a medové vůně vytvořili přední sommeliéři kombinací nejlepších odrůd (Pinot blanc, Sylvánské zelené, Gewürztraminer, Ryzlink rýnský). Jeho plná chuť nabízí zajímavou minerální slanost i tóny sušeného ovoce a smetany s příjemnou kyselinkou v závěru.

A chybět zde nebude ani Johann W Cuvée Red, komplexní, velké víno s bohatou vůní s nádechem sušeného ovoce a čokolády a plnou, výraznou chutí doplněnou sametovými tóny. Jeho kouzlo vynikne nejlépe v kombinaci se steaky, grilovanými masy, zvěřinou a vyzrálými sýry.

www.johannw.com