Praha - 3.9.2017
11:00 - 18:00
PARK LADRONKA
Olomouc - 9.9.2017
11:00 - 18:00
KORUNNÍ PEVNŮSTKA
7. ROČNÍK
VSTUP ZDARMA

V rámci

celodenního programu

se můžete těšit na:

  • Kuchařské show známých šéfkuchařů
  • Živé hudební vystoupení
  • Velký dětský koutek
  • Piknikové koše plné dobrot za speciální cenu
  • Ochutnávky produktů od partnerů
  • Stánky s produkty českých kulinářů a farmářů
  • Chill out zónu
Nalaďte se po práci s Aperolem Spritz!

Skvělý a osvěžující Aperol Spritz si vychutnáte například na stylových Aperol schodech, které můžete přes léto potkat po celé republice.

Nalaďte se po práci s Aperolem Spritz!

Co je Aperol? Dnes již legendární jasně oranžový aperitiv vznikl v rodinné firmě Barbieri v italské Padově v roce 1919 a podle původní receptury se vyrábí dodnes. Pro Aperol je typická bohatá hořko-sladká chuť a výrazná oranžová barva. Je základem celosvětově populárního drinku Aperol Spritz, který je v podstatě synonymem pro aperitivo moment, tedy času odpoledního oddychu a setkávání se s přáteli. Skvěle připravený Aperol Spritz si můžete vychutnat například na Aperol schodech, které brázdí přes léto Českou republikou. Schody jsou ideálním místem, kde si užít Aperol Spritz na čerstvém vzduchu a ve stylovém prostředí. Jejich součástí je vestavěný bar, kde barman namíchá Aperol Spritz či nabídne nealko Crodino. Schody také disponují různými vychytávkami, které ocení každý moderní městský člověk. Jsou osvětlené, mají nainstalované zásuvky pro všechny ty, kteří potřebují k večeru dobít baterky, mají vlastní wifi a integrovaný stojan na kola a v neposlední řadě mají i koše na tříděný odpad. Můžete se na ně těšit například v Olomouci na F.O.O.D. pikniku 9. září. Návštěvníci F.O.O.D. pikniku v Praze o skvělé drinky také nepřijdou, umíchá jim je barman v Aperol Spritz stanu.

Pokud máte chuť zažít Itálii doma nebo na zahradě, není problém namíchat skvělý Aperol Spritz. Příprava je snadná, vše zvládnete za pár minut:
Vinnou skleničku naplňte alespoň z poloviny ledem, přidejte 1 díl sody, 3 díly Prosecca a 2 díly Aperolu. Aperol nalévejte krouživým pohybem, čímž docílíte perfektního promíchání všech ingrediencí a té správné oranžové barvy. Na závěr přidejte plátek pomeranče a můžete servírovat. Dobrou chuť!