Praha - 3.9.2017
11:00 - 18:00
PARK LADRONKA
Olomouc - 9.9.2017
11:00 - 18:00
KORUNNÍ PEVNŮSTKA
7. ROČNÍK
VSTUP ZDARMA

V rámci

celodenního programu

se můžete těšit na:

  • Kuchařské show známých šéfkuchařů
  • Živé hudební vystoupení
  • Velký dětský koutek
  • Piknikové koše plné dobrot za speciální cenu
  • Ochutnávky produktů od partnerů
  • Stánky s produkty českých kulinářů a farmářů
  • Chill out zónu
Mangustino s.r.o. – propojení Starého a Nového světa!

Šťavnaté steaky? Plné argentinské Malbecy? Osvěžující francouzská bio vína? To vše má Mangustino! Přijďte na F.O.O.D. piknik 2017 a poznáte, jak chutná propojení francouzské a hispánské kultury. Bude se na vás těšit multikulturní tým Mangustino :) !

Mangustino s.r.o. – propojení Starého a Nového světa!

Mangustino je vyjádřením nového pohledu na to, jak lze propojit Starý svět s Novým. Za svůj původ vděčí svému francouzskému majiteli, jenž pochází z malebné vinařské oblasti Loire, která se pyšní nejen pohádkovými zámky, ale také výborným vínem. Celý projekt má dvojitý koncept:

Fundamentálním prvkem jsou francouzská vína (s autentickým odkazem na samotného zakladatele), jež pocházejí z unikátních vinařství z Val de Loire, tj. z údolí Loire, a která jsou v Čechách velmi málo známá.

Druhá část konceptu se (i historicky) váže k nyní velmi oblíbenému hispánskému světu, především k Argentině a Chile, jež jsou celosvětově známé svými ojedinělými vinicemi. Právě zde se snažíme propojit Starý svět s Novým a tím poukázat na jejich neodmyslitelná pouta a souvislosti. Představíme vám lahodné Malbecy z Argentiny, voňavé Sauvignony z Chile a plné Cabernety Franc z Loiry.

To vše rádi propojíme s tradičním asadem, což je latinskoamerický způsob grilování šťavnatých steaků z pravého argentinského hovězího masa. Ovšem nesmíme zapomínat na koncept, který nám neustále říká: PROPOJOVAT, PROPOJOVAT, PROPOJOVAT! Tudíž na výběr nebude jen maso z Argentiny, ale také Uruguaye a francouzských oblastí bohatých na sýry a maso.