Praha - 3.9.2017
11:00 - 18:00
PARK LADRONKA
Olomouc - 9.9.2017
11:00 - 18:00
KORUNNÍ PEVNŮSTKA
7. ROČNÍK
VSTUP ZDARMA

V rámci

celodenního programu

se můžete těšit na:

  • Kuchařské show známých šéfkuchařů
  • Živé hudební vystoupení
  • Velký dětský koutek
  • Piknikové koše plné dobrot za speciální cenu
  • Ochutnávky produktů od partnerů
  • Stánky s produkty českých kulinářů a farmářů
  • Chill out zónu
Kusmi Tea Paris

Kusmi Tea, to je nestárnoucí legenda a opravdový zážitek pro milovníky čaje. KusmiTea již téměř 150 let nabízí čajové směsi té nejvyšší kvality, jejichž originalita spočívá v nepřekonatelném umění vytváření směsí čajů, květin a koření jedinečné chuti.

Kusmi Tea Paris

**Prémiové francouzské čaje s ruskými kořeny**

Historie značky Kusmi Tea Paris je stejně vzrušující, jako první doušek tohoto lahodného čaje.

Nejstarší syn rolníka Pavel Michailovitch Kousmichoff ve čtrnácti letech opustil rodnou vesnici a vydal se hledat práci do Petrohradu. Uchytil se jako poslíček u obchodníka s čajem, který záhy rozpoznal chlapcovo nadání a zasvětil jej do umění míchání čajových směsí.

V Rusku mělo míchání čajových směsí dlouhou tradici, protože zatímco do západní Evropy se čaj dovážel po moři a byl luxusním artiklem, do Ruska jej dopravovali ve velkém po zemi. Stal se proto lidovým nápojem konzumovaným po celý den, inspirujícím nejen vznik svébytné kultury přípravy a servírování, ale i mistrovství kombinování čajových lístků s jinými ingrediencemi, které ozvláštňovaly jeho chuť.

Ke svatbě s dcerou bohatého obchodníka s papírem v roce 1867 zaměstnavatel Pavlovi navíc věnoval vlastní obchod, první obchod „Kusmi Thé“. Kousmichoff založil své podnikání na vytváření vlastních čajových směsí, které si záhy získaly nebývalou oblibu a dodnes tvoří páteř nabídky značky v kolekci exkluzivních ruských směsí. Tak se roku 1880 zrodila receptura „Bouquet of Flowers“, oblíbený čaj cara Mikuláše, „Prince Vladimir“ nebo „Anastasia“, variace na Earl Grey. Malá firma rychle expandovala, Pavel zbohatl a stal se majitelem jedenácti čajoven v Rusku.


Anastasia: černý čaj s bergamotem, citrónem a pomerančovými květy

O čaji:

Čaj inspirovaný příběhem velkokněžny Anastasie, dcery Romanovské dynastie cara Nikolaje II. Tato exkluzivní směs je příkladem ruského vkusu, a to kombinací černého čaje, bergamotu, citronu a pomerančových květů. Recept je již od svého vzniku držen v tajnosti. Anastasia je jedním z ikonických receptů vytvořených zakladatelem Pavlem M. Kusmichovem.


Pavlův syn Viatcheslav se v roce 1907 vydal studovat do Londýna a Paříže. V obou těchto městech založil obchodní zastoupení otcovy značky. Právě v Paříži nalezla rodina Kousmichoffů útočiště, když roku 1917 uprchla z Ruska před bolševickou zvůlí. I Viatcheslav a následně jeho dědic Konstantin byli proslulými mistry ve vytváření nových receptur, které se dočkaly mnoha ocenění. Konstantin byl však více umělcem než obchodníkem a firmu, kterou nejprve těžce zasáhla válka a poté ekonomická krize, v roce 1972 prodal.

Zásadní impuls pro další rozvoj společnosti Kusmi Tea přišel v roce 2003, kdy se v tradici započaté rodinou Kousmichoff rozhodli pokračovat Sylvain Orebi se svým bratrem, majitelé firmy Orientis Gourmet obchodující s kakaem a kávou. Uvedli na trh nové směsi, oživili distribuční sítě a posílili postavení značky na trhu.

Nyní, o jedenáct let později, je Kusmi Tea Paris opět globální luxusní značkou, obchodovanou po celém světě, se sítí vlastních butiků v Evropě i Americe.

V České a Slovenské republice je značka Kusmi Tea Paris od roku 2013 exkluzivně distribuována společností Potten & Pannen – Staněk, která exkluzivní čajové směsi nabízí ve dvou samostatných buticích v obchodních centrech Nový Smíchov a Chodov. Kromě toho jsou čaje značky Kusmi Tea dostupné v dalších 9 prodejnách společnosti Potten & Pannen – Staněk v Praze, Brně, Olomouci, Liberci a Bratislavě.

**Tajemství delikátní chuti a vůně**

Sortiment Kusmi Tea Paris v současné době zahrnuje na devadesát druhů čajů. Jedná se o jednodruhové, míchané, aromatizované, ovoněné a ochucené čaje a dále o směsi bylin pro přípravu nálevů.

Základem jsou samozřejmě pečlivě zvolené suroviny, které Kusmi Tea nakupuje v prémiových lokalitách po celém světě. Výběrové čajové lístky jsou sklízené ze svrchních pater čajovníku. Zpracování a třídění probíhá zásadně ručně na vybraných plantážích Číny, Indie a Srí Lanky. Jsou baleny buď do ikonických plechovek pro sypaný čaj, nebo do ručně šitých mušelínových sáčků, které dotvářejí exkluzivitu obsahu.


Thein, alkaloid obsažený v čaji, má stejně povzbudivý efekt jako kofein. Jeho účinky nastávají pomaleji, o to déle však trvají. Ti, kdo si rádi vypijí šálek čaje před spaním nebo například nastávající maminky, se však svého oblíbeného nápoje vzdávat nemusí – čaj stačí přelít horkou vodou, nechat louhovat přesně jednu minutu, první nálev vylít a čaj opět zalít čistou vodou. Chuťové a vonné složky se uvolňují pomaleji a zůstanou tak zachovány.


Ochucené nebo aromatizované čaje jsou míchány podle pečlivě utajovaných receptur s dalšími surovinami exkluzivní jakosti. Jedná se o květiny, ovoce, jasmín ze slavného světa parfumerství Grasse, bergamot z Kalábrie, vanilku z Madagaskaru, marockou mátu nanna nebo orientální koření.

Čaje Kusmi Tea se dělí na exkluzivní směsi, klasické černé čaje, klasické zelené čaje a wellness čajové směsi. Exkluzivní směsi jsou směsí černých i zelených čajů s květinami, citrusy a kořením podle původních receptur zakladatelů značky. Klasické černé čaje jsou jednodruhové nebo míchané černé čaje, které jsou v některých případech ochucené čokoládou, karamelem nebo vanilkou. Klasické zelené čaje jsou jednodruhové nebo míchané zelené čaje někdy ochucené květinami nebo ovocem. Wellness čajové směsi efektivně kombinují blahodárné účinky prvotřídního čaje, maté, rooibosu, bylin a přírodních ingrediencí. V souladu s trendem zdravého životního stylu neustále roste jejich popularita. Nejoblíbenější je receptura pro krásnou a hydratovanou pleť BBDetox.

Letošní žhavou novinkou pro parné letní dny je prakticky balená selekce ledových čajů. Jsou ideální jak pro každodenní osvěžení, tak i jako originální drink na letní grilování nebo párty. Dárkové balení v krásném designu obsahuje 15 velkých mušelínových sáčků s 8 g čajové směsi pro přípravu 1 litru lahodného čaje. Můžete vybírat z následujících čajových směsí: Icy Grapefruit, BB Detox, Blue Ice – exotický Blue Detox, Aquafizz – ovocný čaj AquaRosa, Very Mint – zelený čaj s mátou a Frosted Strawberry – zelený čaj s jahodami.

Čaje Kusmi Tea Paris jsou dostupné v prodejnách Kusmi tea, ve všech prodejnách Potten & Pannen, na e-shopu www.vasekuchyne.cz a u vybraných prodejců.

Pro inspiraci vám přinášíme několik receptů:

Blue Detox limonáda

• 2 cl ibiškového sirupu - vytvořeno redukcí louhovaného ibišku s cukrem
• 2 cl citrónové šťávy
• dolijeme čajem BB DETOX

Podáváme s ledem zdobené grapefruitem a nemícháme.

Detox čajové mojito

• 1/4 limety
• 3 snítky čerstvé máty
• 3 bl třtinového cukru
• vše potřeba rozmačkat mádlerem
• dolijeme čajem DETOX

podáváme s ledem a mícháme ve sklenici.

Blue Detox piňacoláda

• 5cl ananasového džusu
• 1cl kokosového sirupu
• 2 cl kokosového mléka
• 5cl čaje BLUE DETOX

Podáváme s ledem zdobené ananasem a mícháme v šejkru.

Pokud si netroufáte na přípravu v pohodlí domova, ochutnejte tyto drinky v Neo Café Palladium.